בחינות - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 11:54, 5 באוגוסט 2014

  מעתיק שאלות מסויימות (לא שאלונים) מבחינות בגרות. לכאורה על בחינות בגרות יש זכות יוצרים למדינה, למרות שכולם מעתיקים אותם במלואם לאתרם. משרד החינוך לא עושה מזה עניין. .אך אני ממיין את השאלות ומציגן בסדר אחר מהשאלונים המקוריים.. ולא רוצה שיעתיקו את מיוני בהעתק/הדבק. אוכל להוכיח מי עשה כן עי הטמנת סימנים מיוחדים. אם הוא רוצה- שעשה כמוני לבד. יחתוך יעתיק וידביק. האם תעמוד לי -הממיין-הגנת זכות יוצרים/מניעת העתקה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  12:55, 5 באוגוסט 2014

  אלי שלום,

  אין תשובה חד-משמעית לשאלתך.

  אכן גם חומר לימודים כגון הרצאות ובחינות, יכול לחסות תחת ההגנה של זכות היוצרים. גם השאלות הבודדות עצמן יכולות לזכות כל אחת בהגנת זכות יוצרים (כל עוד מדובר בשאלה מילולית. שאלה מתמטית תתקשה לקבל הגנה זו).

  המשמעות היא שאם השאלות עצמן מוגנות בזכות יוצרים, ייתכן שגם סידורן מחדש מהווה הפרה שכן יש שימוש ביצירה הבודדת- השאלה.

  אם השאלות עצמן לא זכאיות להגנת זכות יוצרים, הרי שהרכבת השאלות יכול להיחשב כיצירה מסוג לקט, אולם עליה לעמוד בדרישת המקוריות בבחירה ובסידור של היצירות/הנתונים. בהנחה שלא הפרת זכויות יוצרים ויצרת יצירה חדשה מסוג לקט, אז הרי מי שיעתיק אותה יפר את זכותך.

  בהצלחה,

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.


  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.