• 18 באוגוסט 2014

עילה לתביעה

שלום רב.
    יש לי עסק של תכשיטים(טבעות,צמידים,שעוני מותגים כמו guess armani tissot casio)מדובר ביבוא מקביל. ורציתי לדעת,במידה ואני מצלם תמונות לאינטרנט ומעלה אותם,האם אני חייב שיהיה לי לוגו(שם העסק) על התמונות על מנת שאם אראה תמונות אלו באתרים אחרים אתבע אותם?האם ללא לוגו בעצם ידיי כבולות במצב הזה?
    ובנושא אחר,האם יש עילה משפטית נגדי שבמידה ואקח תמונות מגוגל של אותם מוצרים אך אין על התמונות לוגו של אותה חברה?האם קשה לאכוף את זה?במיוחד שמדובר על חברות מחו"ל,מדובר למשל באלפי מוצרים שמוכרים אותם מאייבי,את אותם תמונות שיש בגוגל,וקשה לי להאמין שמגישים תביעה מול כל מוכר בebay
    ,תודה מראש.

18 באוגוסט 2014
  • מנהל הפורום עו"ד מיכל לוצאטו 19 באוגוסט 2014

עילה לתביעה

טל שלום,

לעניין שאלתך הראשונה- צילום מקורי שלך מהווה יצירה המוגנת בזכויות יוצרים ואינך חייב להטביע עליו לוגו על מנת לזכות בהגנה זו. אולם, כמובן שמומלץ לעשות זאת (יחד עם הסימון ©), גם על מנת להקל על זיהוי התמונה במידה ואחרים יעשו בה שימוש, וגם על מנת להרתיע מפרים פוטנציאלים.

לעניין שאלתך השנייה- במידה והינך עושה שימוש בצילומים של יוצרים אחרים, ללא קבלת היתר שימוש או רכישת רשיון שימוש, הרי שבהחלט קיימת סכנת תביעה היות ומדובר בהפרה של זכות יוצרים.

בהצלחה.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

19 באוגוסט 2014
    • 29 בספטמבר 2014

עילה לתביעה

באותו עניין, אם ראיתי תמונות של תכשיטים שלי באתרים סינים, תוך שימוש בשם ובלוגו שלי יש מה לעשות בנידון?

29 בספטמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?