• 4 בספטמבר 2014

זכויות יוצרים לשם של אפליקציה

שלום,

איך אני בודק זכויות יוצרים לשם של משחק סלולרי שאני מפתח?
    יש לי שם שאני אוהב כשחיפשתי אותו בגוגל מצאתי שקיים אתר עם השם הזה בישראל . אבל כאן מדובר באתר ואני משיק משחק סלולרי.
    אבל יכול להיות שקיימים אתרים/אפליקציות אחרות בארץ ובעולם עם השם הזה. השאלה איך אני בודק זאת לפני שאני מחליט על השם?

תודה

4 בספטמבר 2014
  • מנהל הפורום עו"ד מיכל לוצאטו 4 בספטמבר 2014

נדב שלום,

יש לבדוק האם קיים סימן מסחר רשום (לא זכויות יוצרים) בכל מדינה בה אתה מבקש להפיץ את המשחק שלך.

בישראל החיפוש נעשה ע"י לשכת רשם סימני המסחר, ובארצות אחרות באמצעות מאגרים מקצועיים אחרים.

מומלץ להתייעץ עם עו"ד אשר מתמחה בתחום סימני המסחר על מנת לקבל הסברים והנחיות מדויקות בדבר התהליך.

בהצלחה.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

4 בספטמבר 2014
    • 4 בספטמבר 2014

תודה רבה על התשובה המהירה.,
      עשיתי חיפוש באתר של לשכת רשם סימני המסחר ונראה שזה לא מופיע.

4 בספטמבר 2014
      • מנהל הפורום עו"ד מיכל לוצאטו 7 בספטמבר 2014

בשמחה.

יש לקחת בחשבון כי החיפוש שהתבצע הינו לסימן זהה, אולם ייתכן ואף סימן דומה יכול לעורר בעיה, וכן כי חיפוש זה תקף לישראל בלבד, וכי יש לבצע חיפוש עבור כל מדינה בה ברצונך להפיץ את המשחק.

מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד בעניין זה טרם נקיטת פעולות והשקעות כספים.

בהצלחה.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

7 בספטמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?