מאגר תקליטים שיתופי המכיל תמונות ומידע על תקליטים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • ירון לוי

  נשלח ע"יירון לוי 23:45, 6 באוקטובר 2014

  שלום רב, אני וקבוצה של אספני תקליטים עובדים בימים אלה על אתר המהווה סוג של "ווקיפדיה" פתוחה של תקליטים. כל משתמש יכול להעלות לאתר עמוד המכיל מידע על התקליט: *אמנים מבצעים, רשימת שירים, חברת הפקה וכו' ... (למעשה הפרטים המופיעים על העטיפה) *תמונות של העטיפה הקדמית\אחורית\תקליט. לגבי התמונות: אם משתמש מחזיק את התקליט ביד, מצלם תמונה איכותית של העטיפה האחורית והקידמית, ומעלה לאתר. האם יש בעיית חוקית\זכויות יוצרים כלשהי ? כנ"ל לגבי המידע עצמו של התקליט (שירים, אמנים וכו'). הנושא היותר קריטי לפי הבנתי הוא התמונות. לפי מחקר קצת שעשיתי נראה שאקו"ם מאוד קשים בנושא, ומסיבה כלשהי אין תמונות באיכות גבוהה של תקליטים בחיפוש תמונות בגוגל למשל. האם מישהו יכול לשפוך אור בנושא.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  08:56, 12 באוקטובר 2014

  ירון שלום,

  צילום עטיפת התקליט עלול בהחלט להוות הפרה של זכות יוצרים שכן הוא למעשה בגדר עשיית העתק של יצירה מוגנת בזכות יוצרים והעמדתה לרשות הציבור, פעולות אשר מהוות חלק מזכויותיו הבלעדיות של היוצר.

  לגבי המידע עצמו- אין זכות יוצרים בעובדות, אלא תיתכן זכות יוצרים על דרך הביטוי שלהם (אופן כתיבתן, עיצוב המלל וכו').

  בברכה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.