שאלה בקשר למוניטין - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 10:26, 2 בדצמבר 2014

  עוה"ד לוצאטו שלום רב, ברצוני לדעת האם המוניטין של יוצר, אותו כבר ידוע שניתן לכמת בכסף, נגזר מזכותו המוסרית על היצירה? כמו כן, האם הגנה על ערכים כלכליים בהתבססות על הזכות המוסרית יכולה לבוא לידי ביטוי בדרכים אחרות ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  10:46, 2 בדצמבר 2014

  אלעד שלום,

  המוניטין והזכות המוסרית הינם נפרדים.

  הזכות המוסרית היא למעשה הזכות של היוצר שיצירתו תקרא על שמו (בהיקף ובמידה הראויים בהתאם לנסיבות העניין) וכי יצירתו לא תיפגם, תסולף או תשונה באופן פוגעני אשר פוגע בשמו או בכבודו של היוצר. זכות זו ניתנת ליוצר של יצירה אמנותית, דרמטית, מוזיקלית או ספרותית (למעט תוכנת מחשב), ותעמוד ליוצר למשך תקופת זכות היוצרים באותה היצירה.

  מוניטין הוא מושג מעט יותר קשה להגדרה ויש הרואים בו כזכות מעין קניינית. זכות זו אינה נתונה רק ליוצר, או מוגבלת בזמן כמו הזכות המוסרית, וכמו כן קיימות אמות מידה להוכחת קיומו של מוניטין.

  לגבי שאלתך השנייה- אשמח אם תבהיר, כיוון שכוונתך אינה ברורה לי.

  בברכה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.