שימוש ברעיון דומה לאתר ישן שירד - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 11:43, 11 בינואר 2015

  הי, יש לי שתי שאלות: 1) אני שוקל פיתוח מוצר המכיל רעיון דומה לזה שמומש ע"י אתר אינטרנט ישן שכבר אינו קיים. האם דבר זה עלול להוות הפרת זכויות יוצרים? 2) האם יצירת קומיקס המתבסס על סרטים או סדרות טלוויזיה מהווה הפרת זכויות יוצרים? תודה, אורי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  11:51, 11 בינואר 2015

  אורי שלום,

  1. זכות יוצרים אינה מגינה על רעיון אלא על דרך הביטוי של הרעיון, לכן יש לבחון האם הינך עושה שימוש ברעיון בלבד או שמא גם בדרך הביטוי שלו. דרך הביטוי של אתר אינטרנט למשל יכולה להיות המלל המנוסח באתר, עיצוב האתר, התמונות המופיעות בו וכו'.

  2. יצירה המבוססת באופן מהותי על יצירה אחרת יכולה להיחשב ל"יצירה נגזרת", אשר כלולה ברשימת הפעולות הבלעדיות השמורות ליוצר בלבד. ככל הנראה, קומיקס המתבסס באופן מהותי על דמויות מסרטים או סדרות טלוויזיה ייחשב ליצירה נגזרת, אשר השימוש בה, ללא קבלת היתר/רישיון מבעל זכות היוצרים, יהווה הפרת זכות יוצרים.

  בברכה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
 • 13:27, 11 בינואר 2015

  אוקיי תודה רבה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.