בניית אפליקציה לפי שומרי משקל - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • אלירן

  נשלח ע"יאלירן 00:28, 14 באוגוסט 2015

  שלום אני בונה אפליקציות לטלפונים ניידים ורציתי לדעת האם פיתוח אפליקציה שמסתמכת פחות או יותר על השיטה של שומרי משקל, מפורסמת בחינם עם פרסומות, מהווה הפרת זכויות יוצרים. במידה ואכתוב שזה מסתמך על הנוסחא שלהם, האם אני מוגן מפני תביעה? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  14:20, 16 באוגוסט 2015

  אלירן שלום,

  זכות יוצרים אינה מגנה על רעיון אלא על דרך הביטוי של הרעיון, אולם מבדיקה קצרה באתר שומרי משקל נראה כי קיים פטנט אמריקאי לפיו התקבלה הגנה על השיטה עצמה של שומרי משקל (כפי שמתוארת במערכת התביעות של הפטנט). במידה וקיימים הבדלים בין השיטה המתוארת בפטנט לבין השיטה המדוברת שלך, יש לבחון האם הבדלים אלו פטנטאביליים (ראויים להירשם כפטנט) בפני עצמם.

  מעבר לכך, יש לבחון האם קיימים פטנטים נוספים במדינות אחרות בהן אתה מעוניין לפעול (דוגמת ישראל) ומה בדיוק הם תובעים.

  כמו כן, היות ומדובר בשיטה ידועה אשר צברה מוניטין, השימוש בשמם של שומרי משקל ובמוניטין שלהם יכול להיחשב לעוולה מסחרית, לניסיון להתעשר על גבם שלא כדין וייתכן שאף להטעיית הצרכנים.

  לאור כל זאת, אני ממליצה כי תפנה לקבלת ייעוץ מקצועי טרם ההתקדמות עם האפליקציה המדוברת.

  בהצלחה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.