התיישנות של זכויות יוצרים - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • טלי אברהם

  נשלח ע"יטלי אברהם 22:39, 25 באוגוסט 2015

  אני צריכה להוסיף דף לאתר, דף של פריסת טארוט אונליין. קלפי הטארוט שאני רוצה לשים הם רידר-וויט הם צוירו ב 1909, אני רוצה לקחת את התמונות מאתר ויקימדיה - https://en.wikipedia.org/wiki/Rider-Waite_tarot_deck בויקימדיה כתבו שזה בסדר להשתמש בתמונות ללא זכויות יוצרים - כי הם כבר ברשות הכלל. ראיתי אתרים שמשתמשים בתמונות שלהם. אבל אני לא בטוחה, מה אומר החוק בארץ? האם זה בסדר להשתמש בתמונות? תודה רבה מראש , זה חשוב לי ואשמח לתשובה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  12:07, 4 בספטמבר 2015

  טלי שלום,

  זכות יוצרים בארץ חלה למשך חייהם של היוצרים ועד ל-70 שנה מיום מותו של היוצר האחרון, בנוסף בעניין זה מדובר בזכות יוצרים שנוצרה מחוץ לישראל ועל כן חלה עליה השגה נוספת והיא כי תקופת זכות היוצרים ביצירה לא תהא ארוכה מתקופת זכות היוצרים הקבועה לאותה יצירה בדין החל בארץ המוצא שלה. לאור זאת נדרשת בדיקה יותר מעמיקה בעניין זה לעניין זהות היוצרים והחוק בארץ המוצא.

  בברכה,

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  עו"ד מיכל לוצאטו.

  תגובה
 • 19:14, 4 בספטמבר 2015

  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.