• 30 בנובמבר 2015

  ציטוט מתוך שיר של דיסני במודעה חד פעמית

  בוקר טוב,
  האם שימוש בשורה מתוך השיר , במודעת פרסומת (חד פעמית)
  "in every job that must be done, there is an element of fun"
  עם איזכור השם מרי פופינס בסוגריים - זו הפרה?
  תודה רבה מראש על ההתייחסות

  30 בנובמבר 2015
 • מנהל הפורום עו"ד מיכל לוצאטו 30 בנובמבר 2015

  ציטוט מתוך שיר של דיסני במודעה חד פעמית

  טלילה שלום,

  שאלתך נוגעת לשני היבטים עיקריים של החוק: זכויות יוצרים וסימני מסחר.

  לעיתים ניתן להכיר בביטוי כיצירה ספרותית המוגנת בזכויות יוצרים אם יש בביטוי מקוריות וייחוד המצדיקים זאת, אך לרוב ביטוי קצר, לא יזכה בהגנה שכזו. מעבר לכך, ניתן לרשום את הביטוי כסימן מסחר.

  על מנת לברר האם השם רשום כסימן מסחר מומלץ לפנות לעורכי-דין/עורכי פטנטים המתמחים בתחום ולבצע חיפוש בהתאם לאופי הסחורות/השירותים וכן בהתאם למדינות הרלוונטיות.

  כמו כן, יש לקחת בחשבון כי ישנם סימנים, אשר גם אם אינם רשומים, עדיין זכאים להגנה מתוקף היותם "סימנים מוכרים היטב" אשר רכשו מוניטין והכרה. במידה והצד השני יוכל להוכיח כי אכן רכש מוניטין וכי ציבור הלקוחות מזהה את הסימן ומשייך אותו אליו, הרי שייתכן ויקומו לו עילות תביעה נוספות בגין השימוש המפר בסימן זה, כגון: גניבת עין, עשיית עושר ולא במשפט ועוד .

  לעניין זכויות יוצרים- בניגוד לסימן מסחר, לא קיים מרשם רשמי של זכויות יוצרים מכיוון שלא נדרש רישום על מנת להקים את הזכות. ניתן לבצע חיפוש במשרד זכויות היוצרים האמריקאי, אך יש לקחת בחשבון כי גם במידה והשם לא נמצא שם אין זה אומר שהוא לא קיים/בשימוש.

  אני ממליצה לך לפנות לעו"ד המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ משפטי פרטני.

  בברכה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  30 בנובמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?