שימוש בלוגו החברה שלנו ללא רשות - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • רונה

  נשלח ע"ירונה 21:36, 20 בינואר 2016

  אנו חברה לקוסמטיקה, שמוצריה נמכרים רק למכוני קוסמטיקה ודרכם למטופלים. לאחרונה, אתר אינטרנט המוכר ישירות לקהל הרחב, העלה לוגו שלנו לאתר ומציע לקהל הרחב את מוצרינו. האתר לא מורשה למכור את מוצרינו ולא סיפקנו לו סחורה. לדבריו הוא מקבל סחורה מקוסמטיקאיות. האם מותר לו לקחת לוגו שלנו ולעשות בו שימוש, בניגוד לרצוננו? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  17:38, 24 בינואר 2016

  רונה שלום,

  על מנת לענות על שאלתך נדרשים פרטים רבים נוספים, כגון האם מדובר בסימן מסחר רשום ו/או מוכר היטב, מהו אופי השימוש בסימן שנעשה באתר וכיצד המוצרים עצמם מוצגים.

  כמו כן, סוגיה נוספת העולה משאלתך היא האם הגורמים להם אתם מוכרים את המוצרים (קוסמטיקאיות ומכוני קוסמטיקה) קשורים בחוזה המגביל אותם מלמכור את אותם המוצרים לצדדים שלישיים. במידה וכן, הרי שמכירת המוצרים לצד שלישי מהווה הפרה של החוזה.

  אני ממליצה כי תפנו לקבלת ייעוץ משפטי על מנת לבחון מהן דרכי הפעולה העומדות לרשותכם.

  בהצלחה.

  מיכל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.