מצגת הכוללת שיר של ארקדי דוכין - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • אלעד

נשלח ע"יאלעד 17:21, 21 בינואר 2016

הכנתי סרטון רומנטי שעל גביו שיר של ארקדי דוכין ואני מעוניין להעלות אותו, מה עליי לעשות על מנת לקבל אישור? לא הצלחתי להשיג את מי שמייצג אותו, האם אוכל לכתוב בתיאור שכל הזכויות שייכות לחברת תקליטים שלו ואין לי שום נגיעה בכתיבה שלו?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

17:45, 24 בינואר 2016

אלעד שלום,

עליך לרכוש את רישיונות השימוש מהגופים הרלוונטיים, כגון אקו"ם המעניקה את הרישיון מטעם המשוררים ומלחינים החברים אצלה, עבור השמעת המילים והלחנים, וחברות התקליטים.

במידה והמשורר ו/או המלחין אינם חברים באקו"ם יש לקבל את האישור שלהם.

עם זאת, אם אתה מתכוון להעלות את הסרטון לאתר יוטיוב (בהנחה שהסרטון אינו מהווה סרטון תדמית/פרסומת), דע שאתר יוטיוב עובד ברישיון אקו"ם, המאפשר למשתמשים להעלות סרטונים המשלבים מוסיקה מרפרטואר אקו"ם. יוטיוב משלמת תמלוגים לאקו"ם עבור צפיות בסרטונים אלה. על כן, אינך נדרש לפנות לאקו"ם או לשלם תמלוגים לפני העלאת הסרטון.

יחד עם זאת, רישיון אקו"ם אינו כולל את הזכות המוסרית של היוצרים, או זכות שימוש בזכויות של אחרים הדרושות לצורך העלאת יצירות לאינטרנט (כגון זכויות בעלי ההקלטות, זכויות מבצעים וכו'), ולכן כל אחד מבעלי הזכויות הללו, רשאי לפעול להסרת הסרטון מהאתר אם זכותו מופרת, וכן רשאי לדרוש שבטרם העלאת הסרטון יוסדר רישיון לשימוש בזכות שהוא מייצג.

בהעלאת הסרטון, יש לציין את שם השיר, המבצע ואף את שמות היוצרים (מחבר/מלחין וכו') של השיר המקורי (קרדיט).

אם אתה מתכוון להעלות את הסרטון לאתר אינטרנט אחר, הרי שעליך לפעול לשם השגת הרישיונות הדרושים כאמור.

חשוב לזכור- מתן קרדיט אינו פוטר מרכישת רישיון, ורישיון אינו בהכרח פוטר ממתן קרדיט (כל רישיון ותנאיו שלו).

בברכה,

מיכל

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
  • 19:56, 24 בינואר 2016

פניתי לאקו״ם והפנו אותי ל NMCUNITED שם התבקשתי לכתוב מייל עם פירוט מה אני מבקש אבל זה נמרח ונמרח, ככה זה.
    אני מציע שאעלה את הסרון עם השיר ואתן קרדיט למבצע ולחברת תקליטים.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

10:49, 26 בינואר 2016

כפי שכתבתי, מתן קרדיט אינו פוטר מרכישת רישיון.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
  • 15:12, 26 בינואר 2016

אם יאהב את הקליפ הוא יאשר, יכול להיות במיוחד ליום האהבה הקרב ובא יכול להיות לזמן מוגבל.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים