שימוש בתמונות מ"פינטרסט" - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • בועז

  נשלח ע"יבועז 15:48, 21 במרץ 2016

  ידוע לי הצורך לברר את חוקיות השימוש בתמונות מהרשת. האם מותר להשתמש בתמונות שמפורסמות ב"פינטרסט"? כלומר - האם פרסום תמונה באתר שיתוף תכנים כמו "פינטרסט" לא מהווה הסכמה לעשות בתמונות שימוש ע"י האנשים שצופים בהן? תודה רבה :)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  13:08, 27 במרץ 2016

  בועז שלום,

  התשובה לשאלתך "האם פרסום תמונה באתר שיתוף תכנים כמו "פינטרסט" מהווה הסכמה לעשות בתמונות שימוש ע"י האנשים שצופים בהן?" תלויה במספר דברים, בין היתר בתנאי השימוש של כל האתר. כך בפינטרסט קבועים התנאים הבאים אשר קובעים את היקף השימוש המותר בנוגע לתכנים המועלים לאתר:

  You grant Pinterest and its users a non-exclusive, royalty-free, transferable, sublicensable, worldwide license to use, store, display, reproduce, re-pin, modify, create derivative works, perform, and distribute your User Content on Pinterest solely for the purposes of operating, developing, providing, and using the Pinterest Products. Nothing in these Terms shall restrict other legal rights Pinterest may have to User Content, for example under other licenses.

  אולם, יש לקחת בחשבון כי גם אם האתר מציין תנאי שימוש מסוימים, אין זה אומר שהמשתמשים בהכרח כבולים לתנאים אלו, שכן נדרשת הסכמה אקטיבית (ולא הסכמה משתמעת הנובעת מגלישה באתר). מעבר לכך, על התנאים לעמוד בסטנדרטיים משפטיים אשר נקבעו בחוק ובפסיקה.

  בכל מקרה, אין להסיק מכך שבעל התמונה מעניק רשות שימוש בתמונותיו רק עקב כך שהוא בחר לשתף אותה ברשתות חברתיות ו/או באתרים שונים, ובמידה והינך מעוניין לעשות שימוש כלשהו בתמונה המוגנת בזכויות יוצרים (מעבר לשיתוף עצמו בפינטרסט לדוגמה), דרך המלך היא לפנות לבעל התמונה ולבקש ממנו אישור בכתב לעשות זאת.

  בברכה,

  מיכל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
 • 08:49, 28 במרץ 2016

  תודה רבה על התשובה המקיפה והעניינית.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  11:23, 28 במרץ 2016

  בשמחה ובהצלחה.

  מיכל

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.