העתקת תוכן על ידי חברה גדולה - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • ד

  נשלח ע"יד 19:27, 16 במאי 2016

  חברה גדולה העתיקה תכנים מהבלוג שלי ופרסמה אותם כשלה (לאחר עריכות גסות) בבלוג החברה, ללא ידיעתי וללא מתן קרדיט. התוכן הגנוב היה באוויר קרוב לחודש וחצי, עד שהקוראים שלי יידעו אותי על ההעתקה. מיד כשגיליתי על כך פניתי לחברה ודרשתי שיסירו את התוכן, והם אכן עשו זאת, אולם לפני כן שמרתי את הכתבה המועתקת. אילו סעדים אני יכולה לתבוע במצב זה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  12:36, 24 במאי 2016

  ד' שלום,

  לפי תיאורך, וטרם בדיקה מעמיקה של הנושא, נראה כי שתי זכויות עיקריות שלך הופרו- האחת היא זכות היוצרים ביצירה ספרותית, והשניה היא זכותך המוסרית שיצירתך תיקרא על שמך.

  על פי חוק זכות יוצרים, בגין כל הפרה שכזו (זכות יוצרים/מוסרית) ניתן לתבוע פיצויים ללא הוכחת נזק בסכום של עד 100,000 ש"ח.

  כמובן שיש לבדוק את אופי ההפרה ולבחון האם ישנן עילות תביעה נוספות. אני ממליצה כי תפני/ה לקבלת ייעוץ משפטי בכדי לבחון את האפשרויות העומדות בפנייך.

  בהצלחה,

  מיכל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.