open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 19 בספטמבר 2016

            שימוש בסרטון אנימציה מבלי שהועבר תשלום

            שלום רב,
            אני אנימטור ויצרתי סרטון אנימציה ע"פ הזמנת עבור לקוח. הלקוח כבר העלה את הסרטון לפייסבוק וליוטיוב עוד לפני שהועבר תשלום וגם ללא מתן קרדיט, ובשל מחלוקות על תנאי העבודה יש סיכוי סביר שיסרב להעביר את התשלום גם בהמשך.
            האם נכון שהשימוש בסרטון לפני שהועבר תשלום וללא קרדיט הוא הפרה כפולה של זכויות יוצרים: גם על אי מתן קרדיט וגם על שימוש בתוצר מבלי שהועבר עבורו תשלום?

            19 בספטמבר 2016
          • מנהל הפורום עו"ד מיכל לוצאטו 26 בספטמבר 2016

            שימוש בסרטון אנימציה מבלי שהועבר תשלום

            ש' שלום,

            התשובה לשאלתך מאוד תלויה בסיכום שבינך ובין הלקוח. האם ישנו הסכם חתום ביניכם? או תיעוד של ההסכמות בכתב?

            במידה וסיכמתם שהשימוש בסרטון מותנה בתשלום, הרי שלפי המתואר הלקוח הפר הסכמה זו ועקב זאת פגע בזכות היוצרים שלך, בזכותך המוסרית (בין היתר למתן קרדיט) וכן הפר את ההסכם שבניכם. אולם אז תישאל השאלה מדוע העברת לו את התוצרים לפני קבלת התשלום. כמו כן יש להבין מהן אותן "מחלוקות על תנאי העבודה".

            אני ממליצה כי תפנה לעו"ד יחד עם כל הראיות שבידך על מנת להעריך את המצב המשפטי כראוי.

            בהצלחה,

            מיכל

            * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

            26 בספטמבר 2016
            • 18 באוקטובר 2016

              שימוש בסרטון אנימציה מבלי שהועבר תשלום

              היי מיכל, תודה רבה. הלקוח הוא חברת הפקה שניהלה את הפרויקט עבור לקוח מסחרי שלישי. כחלק מתהליך העבודה השוטף העברתי חומרים לחברת ההפקה כדי שיוכלו להעביר ללקוח שלהם למתן אישור לעיצובים. חברת ההפקה השתמשו בטיוטה האחרונה שהעברתי של הסרטון והעלו אותה לאתרים שצויינו מבלי לבקש את אישורי. העובדה שהעברתי את החומרים ללא "ווטרמארק" יכולה לשמש כנגדי בבית משפט?

              18 באוקטובר 2016
              • מנהל הפורום עו"ד מיכל לוצאטו 26 באוקטובר 2016

                שימוש בסרטון אנימציה מבלי שהועבר תשלום

                אילו שמך היה מצוין על גבי היצירה, היית יכול ליהנות מהחזקה המנויה בסעיף 64 לחוק זכות יוצרים, לפיה:

                "מופיע על היצירה בדרך המקובלת שמו של אדם כיוצר היצירה, חזקה היא שאותו אדם הוא יוצר היצירה; החזקה האמורה בפסקה זו תחול גם לעניין שמו הבדוי של אדם, ובלבד שזהותו של בעל השם הבדוי ידועה בציבור;"

                במקרה בו לא מופיע שם היוצר על היצירה (או שמופיע עליה שם בדוי של אדם שזהותו אינה ידועה בציבור), חזקה היא אדם ששמו מופיע על היצירה בדרך המקובלת כמפרסם היצירה, הוא בעל זכות היוצרים בה. זוהי חזקה אותה תאלץ להפריך ולהוכיח כי אתה אכן היוצר.

                כפי שכתבתי בתשובתי הקודמת, אני ממליצה שתפנה לקבלת ייעוץ על מנת לבחון את כלל הנסיבות וסיכויי תביעתך.

                בהצלחה,

                מיכל

                * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

                26 באוקטובר 2016
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form