מקור התמונות - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • סבינה

נשלח ע"יסבינה 17:20, 29 באפריל 2012

שלום רב שמי סבינה אני סטודנטית לעיצוב,לאחרונה פתחתי עמוד (בלוג אישי) בפייסבוק דרך החשבון האישי שלי. בבלוג לרוב אני מפרסמת תמונות של בגדים,מפורסמים,ותמונות מבלוגים של אנשים אחרים. השאלה שלי האם אני צריכה לפרסם את מקור התמונה?האם יש לי זכות לפרסם תמונות מבלוגים אחרים בבלוג שלי בפייסבוק? לרוב אני רואה שכולם משתפים את כולם כאשר מדובר בבלוגים...ובבלוג ניתן גם לציין ממי נלקחה התמונה.אבל כאשר מדובר בעמוד בפייסבוק אין שם אםשרות כזאת. האם זה חוקי לפרסם תמונות שנמצאו בגוגל מאתרים מסוימים? ואם לא מה עושים במקרה שמקור התמונה לא ידוע לי?האם מספיק לציין את שם האתר או הבלוג?

השב
  • 17:35, 29 באפריל 2012

סבינה שלום,
    ככלל, הזכות להציג תמונות היא של בעל זכויות היוצרים בלבד, ולכן, על פניו אני לא ממליץ לך להעלות תמונות לבלוג ללא אישור בעל הזכויות

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.