• 11 במאי 2012

גניבת תפריטים

אני שף פרטי . לאחרונה גלילתי כי שף אחר שעובד בתחום גנב לי מהתפריטים והציע אותם (תפריטים דומים, לא זהים אבל עם לפחות כמה מנות שנלקחו באופן ברור מתפריטים שלי, מנות ספציפיות שלי ובסדר שאני כתבתי אותם. הוא הציע אותם ללקוחות שגם אני פניתי אליהם ושניים מהם שמו לב והודיעו לי על כך שהוא הציע אותם במחיר נמוך בהרבה מהמחיר שלי. מעבר לכך הוא גם פרסם חלק מהם באתר שלו כתפריטים לדוגמא ואחריי שהתקשרתי לצרוח ולאיים עליו אז הוא הוריד אותם מהר (לצערי לא הספקתי לצלם קודם את התפריטים באתר). הייתי רוצה לתבוע אותו , לא יודע כמה פגע בי וכמה עוד ארועים אחרים הוא לקח לי עם התפריטים המצויינים שלי במחירי הרבה יותר זול. אנא אל תאמר לי ללכת לייעוץ. זה אני אצטרך כמובן. אלא מה מעמד התפריטים שהוא השתמש בהם עם לקוחות ובאתר. כאשר יש תפריטים האלה מנות אישיות ברורות שלי. תודה ושבת שלום

11 במאי 2012
  • 11 במאי 2012

גניבת תפריטים

עדו שלום,

צר לי לאכזב אותך, אבל,
    כבר בשנת 2007 נקבע על ידי בית המשפט בשתי תביעות שונות כי מתון אינו מוגן בזכויות יוצרים שכן הוא נחשב כרעיון. יחד עם זאת נקבע כי מתכון יכול להיות מוגן בזכויות יוצרים אם מעבר למצרכים יש בהם מידה של יצירתיות ולא העברת מידע כגון רכיבים והוראות הכנה פשוטות.

לכן למרות שאינך רוצה שאציע לך ללכת לייעוץ משפטי, זה בדיוק מה שאתה צריך לעשות. במסגרת הייעוץ אצל עורך דין המתמחה בתחום תוכל לקבל חוות דעת האם המתכונים שבאתר שלך הם יצירה ספרותית או לא.

11 במאי 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?