קישורים עמוקים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • chen001

  נשלח ע"יchen001 22:45, 9 ביוני 2012

  אני רוצה לשלוח קישורים לדפים באתרים אחרים המכילים בעיקר מאמרים . הדפים מוצגים במלואם ובדיוק כמו שהם מוצגים באתר המקורי . רוב הקישורים הם "קישורים עמוקים " כלומר לא לדף הבית אלא לדפים אחרים באתר . האתר שלי פונה לקהל הרחב ואינו אתר מפלה ואינו עוסק בפורנוגרפיה . הבנתי שמדובר בתחום אפור והמקרים שהוגשו כתבי אישום בנושא זה בעולם מועטים . 1.מה לגבי כמות התביעות והפסיקה בארץ במיוחד בשנים האחרונות ? 2.האם החוק מחייב את האתר המקשר לדפים/ תוכן באתר אחר לקבל אישור בכתב מבעלי האתר לפני שמכניסים קישור ? 3.האם אני חייב על פי החוק לציין בקישור את שם האתר ? 4.האם אני יכול/ חייב לציין את שם המאמר בדיוק כפי שמופיע באתר המקורי או שאני יכול /חייב לשנות את שם המאמר ? 5.אם בהליך המשפטי מקובל שאתר פונה בבקשה להסיר קישורים עמוקים מאתר מקשר ואם הדבר נעשה אין לו עילה להמשך ההליך המשפטי ?

  השב
 • 12:20, 10 ביוני 2012

  חן שלום,
  סוגיה זו אינה פשוטה והפסיקה אינה אחידה. לצערי הפורום אינו מקום בו ניתן להשיב על שאלותיך בצורה רצינית. ממליץ לך לפנות לייעוץ משפטי וקבלת חוות דעת טרם נקיטת פעולות כלשהן העלולות לסבך אותך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.