ניתן לתבוע על רשלנות? - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • דורין

  נשלח ע"ידורין 10:35, 7 במאי 2013

  ארבעה ימים לפני הלידה גיסתי הגיעה לבית החולים עברה בדיקות וראו שהדופק של התינוק נמוך, הרופא שלה המליץ ליילד אבל שלחו אותה הביתה והיא שוב חזרה ככה כמה פעמים עד שבסופו של דבר יילדו תינוק מת. אם גיסתי ואחי יגישו תביעה נגד ביה"ח יש מצב לתביעה על רשלנות או שביה"ח כבר ימצא דרך לצאת מזה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  16:27, 8 במאי 2013

  דורין שלום,

  ע"פ תאור המקרה המופיע בשאלתך, יתכן מאוד שיש במקרה עילת תביעה בגין רשלנות רפואית. יש לזכור כי הבסיס לכל תביעת רשלנות רפואית הוא חוות דעת של רופא מומחה אשר צריך לבדוק את המסמכים הרפואיים ובמקרה זה גם את בדיקות המוניטור, ולתת חוות דעת המתייחסת הן לרשלנות, והן לקשר הסיבתי שבין הרשלנות למות העובר.
  אני בהחלט מציע לגיסתך לפנות לעו"ד מומחה בתחום הרשלנות הרפואית, על מנת שיבחן את המקרה בעזרת מומחה רפואי, ובמידת הצורך יגיש תביעה.
  כל טוב
  עו"ד גיל קלופשטוק

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה