מחתך רוחבי רגיל לחתך T בלידה בניתוח קיסרי חירום - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • אלנה

  נשלח ע"יאלנה 11:30, 27 במרץ 2014

  שלום ילדתי את בני הבכור לפני 5 שנים בניתוח קיסרי חירום. נכנסתי ללידה עם צירים בשבוע 41 לאחר שהייתי במעקב הריון עודף בבי"ח. בבדיקות לפני הלידה הערכת המשקל הסונוגרפית (US) הייתה 4.400 עם היקף ראש גדול. הערכת משקל קלינית של רופא בבי"ח הייתה 3950. יש לציין אני לא גבוהה בכלל - 1.60 - למיטב ידיעתי זה אחד הגורמים המשפיעים על רוחב אגן. נאמר לי לאחר התיעצות של מספר רופאים נאמר לי שאם "בא לי" אני יכולה לנסות לידה רגילה. כשהגעתי עם צירים לבי"ח צויין בפניי שכיוון שהעובר גדול לא תתאפשר לידת מכשירים וכי רופא ילדים יהיה נוכח בלידה - עד כאן התנהלות טובה מאוד. גם הלידה התקדמה בסדר עד שהגעתי לפתיחה מלאה. משם בעצם הכל נעצר כי העובר היה גדול מדי ובמשך שעות ארוכות מהפציחה לא הייתה כל התקדמות. ניתקו לי את האפידורל כדי באוכל לדחוף יותר טוב אבל גם זה לא עזר. צרחתי מכאבים במשך שעות. ההרגשה שהייתה לי שהמיילדת פשוט ויתרה כי הרגישה שאין סיכוי שאני אלד לבד ומשכה את הזמן כדי שלא יראה שלקחו לקיסרי מהר מדי. רק לאחר 5 שעות של פתיחה מלאה נלקחתי לחדר ניתוח. בניתוח הורדמתי הרדמה מלאה כי כבר הייתי באפיסת כוחות. מה שקרה בהמשך זה שלא הצליחו להוציא את העובר שבינתיים נתקע התעלה ודחפו אותו חזרה מלמטה וגם הרחיבו את החתך מתחך רוחבי רגי לחתך T. לילד שלום, לא נגרם לא כל נזק. אבל אני בגלל החתך נאלצת ללדת רק בניתוחים קיסריים, מה שיחד עם ההדבקויות יכול להגביל לי את מספר לידות ומגדיל סיכויים לקרעים ברחם. בנוסף לא נאמר לי בשום שלב שנעשה בי חתך T, במכתב שחרור היה רשום חתך רוחבי. במקרה הייתי צריכה מסמכים בשביל הביטוח והוצאתי מהארכיון את המהלך ניתוח - בודאות היה נקרע לי הרחם אם הייתי מנסה לידה רגילה בפעם השנייה. האם יש פה עילה לתביעה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  14:03, 8 באפריל 2014

  אלנה שלום, לאור הערכת המשקל הגבוהה שהודגמה באולטרסאונד (4.400) בהחלט יתכן שהיה מקום לבצע, או לכל הפחות לשקול בצורה רצינית ביצוע ניתוח קיסרי. אולם, יש כאן גם שאלה אחרת, הואיל ותביעת רשלנות רפואית מחייבת הגשת חוות דעת רפואית, בעלות גבוהה יחסית, בד"כ קיימת כדאיות כלכלית בהגשת תביעה רק במקרה של נזק משמעותי. לפי מה שתארת, רק בשנים הקרובות ובלידות הבאות יתברר למעשה האם מדובר בנזק משמעותי. עליך לזכור כמובן את העובדה שככלל, יש להגיש את התביעה תוך שבע שנים ממועד הארוע. כל טוב

  תגובה
 • 21:14, 17 באפריל 2014

  שלום להלן הערותי הביקורתיות למקרא השתלשלות הלידה . ראשית. חסר נתון עיקרי לדיון והוא האם העמסת הסוכר בהריון היתה תקינה . שנית לידיעתכם הערכת משקל קלינית וסונרית אינם תורה מסיני . טווחי טעות מוכחים חד משמעית במכלול מחקרים מעולים הם בעוברים מתחת ל 4 קילו. בטווח של עשרה אחוז ומעל ארבע קילו כעשרים אחוז . רוצה לומר שאין למצוא שמץ של רשלנות בהבדלי הערכות משקל . לא מתקבל על הדעת שהיולדת היתה 5 שעות בפתיחה גמורה . אם יש לזה תיעוד בגיליון הרפואי אז יש כאן עילה לתביעה . בעית טיב החתך ברחם אינה מעידה על רשלנות כלל . אכן חתך בצורת האות T מחייבת קיסרי בלידה הבאה .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה