צוואה על חלקה במושב שרשומה בסוכנות היהודית וחברות במושב - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 09:07, 30 באוגוסט 2012

  שלום, להורי יש חלקה במושב והיא רשומה בסוכנות היהודית וחברות במושב, אבל בטבו היא רשומה על קרוב משפחה שממנו קנו הורי את החלקה אבל הנכס לא העובר על שמם כי קיים חוב(די גדול) ועיקול . השאלה היא האם הורי יכולים לעשות צוואה ומה היו ההשלכות בקיום הצוואה ?

  השב
 • 10:41, 31 באוגוסט 2012

  שלום רב!
  החופש של אדם לצוות בחייו על כל שייעשה ברכושו בעתיד ( בין לרכושו כולו ובין לחלקו או לנכסים מסויימים ממנו )- חופש זה אינו נפגע מעיקולים, הגבלות או אף סימני-שאלה לגבי זכויותיו בנכס כלשהו: ככל שקיימות למצווה זכויות בנכס - ואשר ניתן להוכיחן(!) - כך תהיה משמעות מעשית להוראות צוואתו, לאחר אריכות ימיו, כן ירבו.
  הצעדים החשובים יותר לביצוע כעת:בירור ממצה של מצב הזכויות בנכס ושל הראיות להוכחתוגם בעתיד הרחוק (כולל צעדים עכשוויים לאיסוף ושימור של מסמכים ופרטים לגבי הרכישה שלא הושלמה בטאבו, ואף הוספת מסמכים ותצהירים מאשררים ומחזקים מכל מי שיכול לתרום בנושא כיום ).אם עדיין לא נרשמה "הערת-אזהרה" לגבי עיסקת-הרכישה - יש לפנות לעורך-דין הבקי בענייני מקרקעין, אשר יבחן את המקרה גם בזוויות חשובות נוספות
  ( לרבות קיום דיווח על העיסקה לאגף מיסוי מקרקעין של "רשות המסים", אשר בלי אישורו לא תירשם העיסקה בטאבו ).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.