מה אומר התקנון לגביי עזיבה של אחד מבני הזוג? - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • א.ג.

  נשלח ע"יא.ג. 07:36, 29 באוקטובר 2013

  אשתי ואני התקבלנו לחברות לקיבוץ טרם נשואנו (רעיתי שנה לפניי) האם יכול רק אחד מבניי הזוג לעזוב את החברות?

  השב
 • 14:19, 1 בנובמבר 2013

  שלום רב!
  כל חבר באגודה שיתופית ( או בעמותה ) זכאי לפרוש ממנה – בצד החופש להתאגדות קיים "החופש מהתאגדות": אין לכפות המשך חברות על חבר, אם איננו רוצה בה עוד.
  עד כאן – עקרונית; אך קיים גם צד מעשי, עם שיקולי כדאיות: על כך כבר נכתב בפורום זה ע"י הח"מ, בתשובה מיום 20/11/12 בנושא "חברות באגודה", וכן בתשובה מיום 23/4/13.

  לפרישה של בן-זוג יחיד מחברות בקיבוץ צריכה להיות הצדקה מיוחדת, מבחינת החבר, וכדאי לשקול את השלכותיה השליליות על כל בני המשפחה, לצל התגובה הצפויה מן הסביבה החברתית. טרם החלטה - מוצע לעיין בתשובות הקודמות אשר בפורום זה, הנזכרות לעיל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.