הקפאת פעילות אגודה קהילתית - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
  • חנה

    נשלח ע"יחנה 11:07, 16 ביוני 2014

    שלום רב, 1. האם מספר גדול של חברי אגודה קהילתית המודיעים על פרישה מחברות באגודה הקהילתית יכול לגרום להקפאת פעילותה? 2. איזה צעדים יש לנקוט להקפאת פעילותה של אגודה קהילתית?

    השב
  • 15:48, 16 ביוני 2014

    שלום רב!
    אגודה שיתופית כשירה לפעול כתאגיד, גם אם פרשו או יפרשו ממנה רוב חבריה, ובלבד שמספר החברים הנותרים אינו נמוך משבעה.
    אגודה קהילתית שנתעורר בה משבר פנימי חמור, כמתואר בשאלה – ראוי וכדאי לחפש דרכים לפתרונו ע"י התייחסות לצדדים המעשיים של מטלות האגודה ותיפקודה, על רקע המסמכים וההתחייבויות העומדים ביסוד הקמתה והפעלתה.
    מכל מקום, אם מספר גדול של חברים חולק על אופן ניהול האגודה, ואולי גם דוגל במציאת חלופה במקומה – אין קושי לקבוצה כזו להתארגן לשכירת עו"ד, לבחינת המצב, הצרכים והאפשרויות, ולנקיטת צעדים בהתאם, תוך העדפת מגמה קונסטרוקטיבית של "בעד", על מגמה הפוכה של "נגד".

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.