חבר ועד עויין - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 20:10, 8 בספטמבר 2014

  האם ניתן להגדיר חבר ועד מקומי כעוין? אם כן, מה הפרוצדורה ומה המשמעות של הגדרתו ככזה? תודה

  השב
 • 23:41, 10 בספטמבר 2014

  שלום רב!
  כאשר חבר המכהן בוועד מקומי חורג בהתנהלותו מן המקובל באופן ממשי, יש לבחון אם הדברים מגיעים לכדי הפרת חובה או חובות שעל-פי דין – בחינה המצריכה סיוע מהיועץ המשפטי של הוועד המקומי או של המועצה האזורית. הייעוץ שיינתן ישלב גם את צעדי-הנגד המתאימים.

  בכל מקרה – יש להיזהר ממתן הגדרות, העלולות להימצא חריפות מדי, מה גם הגדרה הלקוחה מתחום משפטי שאינו נוגע לעניין ( "עד עוין" הוא מי שהוכרז ככזה ע"י בית-המשפט, כאשר עדותו בפניו אינה מתיישבת ממשית עם עדות קודמת מצדו ).

  לגבי מקרה דומה עקרונית ניתנה תשובה מפורטת למדי בפורום זה, ביום 27/4/14, ותשומת-הלב מוסבת גם אליה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.