החלטת מנהל 1315 - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • אופיר

  נשלח ע"יאופיר 16:47, 20 בדצמבר 2014

  ברצוני לעבור להתגורר בישוב המאוגד כאגודה שיתופית. על פי הפרסום לקליטה בישוב, החלטת מנהל מס' 1315 תקפה בעניין הקצאת המגרשים. בבעלותי מגרש לבניית בית בישוב אחר. מגרש זה רכשתי מרמ"י, לפני כשלוש שנים בהליך של מכרז (במחיר מלא). שאלתי היא האם החלטה 1315 חלה גם לגבי סיטואציה זו והאם האגודה תוכל להקצות לי מגרש ? במידה והתשובה שלילית מה ביכולתי לעשות ? תודה, אופיר

  השב
 • 17:04, 20 בדצמבר 2014

  הכוונה לסעיף זה בהחלטה 1315
  5.5 הוראות כלליות
  5.5.1 מגרשי בניה למגורים יוקצו בפטור ממכרז על פי החלטה זו רק ליחידים אשר אינם בעלי זכות בנחלה, במשק עזר או במגרש מגורים כלשהו אשר הזכויות בו נמסרו לראשונה למומלץ ו/או בן/בת זוגו, בתמורה או ללא תמורה.

  תגובה
 • 18:04, 20 בדצמבר 2014

  שלום רב!
  השאלה הופנתה ע"י השואל גם לפורום נוסף באתר זה, ויש להניח כי מנהל-הפורום שם ישיב במתכונת תשובתו לשאלה דומה מיום 19/11/14 – תשובה המקובלת גם על הח"מ.
  יצויין עוד, כי מגרשים לבנייה-למגורים על קרקע-הלאום ביישובים השיתופיים – נועדו להקמת מבני-מגורים לצורך השתכנות-קבע תוך זמן סביר, ולא לצרכי השקעה לעתיד. מכאן ההתנייה-ההגבלה הנזכרת בשאלה, ואשר נהוגה אצל רמ"י ( בעבר – ממ"י ) מאז ומתמיד, גם לגבי נחלות ומשקי-עזר.

  מרדכי שחם, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.