מבנה ציבורי - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 09:47, 8 ביוני 2015

  בית כנסת היישוב נבנה בתרומה של חבר היישוב, ועל כך התודה. היישוב משלם את חשבון החשמל, בתקציב יש לכך ביטוי. בחברת החשמל המונה מופיע על שמו. החבר החליט באופן שרירותי לבצע את תשלום חשבון החשמל על חשבונו. מעונינת חוות דעת בסוגייה זו שכן, על פניו יש בכך טעם נפגם.

  השב
 • 22:37, 9 ביוני 2015

  שלום רב!
  מבנה שהוקם לצרכי-ציבור ביישוב קהילתי, על קרקע המיועדת לצרכי-ציבור – אמור להיות שייך לאגודה ההתיישבותית או לרשות המקומית ( ככלל: "הועד המקומי" ), וכן אמור המבנה להיות מוחזק ומנוהל בדרך ציבורית, ונתון במסגרות הביטוחיות שהוסדרו לגבי היישוב ( לרבות מבחינת אחריות-צד-שלישי כלפי כל באי בית-הכנסת, ולרבות ביטוח המבנה ותכולתו ).
  יש להניח, כי תעודת-הגמר לגבי בניית בית-הכנסת הוצאה לשמה של האגודה או הרשות, ותעודה כזו עשויה להספיק ל"חברת החשמל" לשם עדכון רישום מונה-החשמל במבנה, ועמו – חשבון-החשמל. לבירור ולתיאום עם "חברת החשמל" יש להתחיל בפנייה טלפונית, ולעתים יהיה די אף בכך, בתוספת שיגור בפקס' או בדואר.
  הבהרות והשלמות נוספות לגבי המקרה המיוחד שבשאלה כאן, הוחלפו ישירות בשיחה טלפונית בין הח"מ לבין השואלת הנכבדה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.