אגודות שיתופיות ישיבות וועד האדודה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • מולה אבנר

  נשלח ע"ימולה אבנר 12:51, 24 בפברואר 2016

  אני חבר אגודה וברצוני לדעת עם אני יכול להיות צופה בישיוות וועד אגודה שיתופית? .

  השב
 • 23:26, 24 בפברואר 2016

  שלום רב!
  ועד-הנהלה של אגודה שיתופית עוסק לא מעט בעניינים הנוגעים לפרטיותם של חברים ושל משפחות-חברים, לרבות מצבם הכלכלי, הבריאותי וכיו"ב. כבר מטעם זה, אין צידוק לפתיחת דיוני הוועד לנוכחות של קהל-מאזינים, וזאת מבלי להתייחס עדיין לשאלות של מיקום, נוחות ויעילות.
  עם זאת, יש מקום לפנות אל הוועד בדרישה לפרסם ברבים ( אף מעל לוח-המודעות ) את פרטיכלי-הדיונים של ישיבותיו, ולפחות את ההחלטות שנתקבלו; בהעדר היענות לדרישה זו – ניתן לפעול לגיוס חברים להעלאת העניין לדיון ולהחלטה באסיפה הכללית, אשר החלטותיה מחייבות את הוועד.
  יצויין שוב, כי פרסום ברבים מפרטיכלים של ישיבות-הוועד מצריך הסתרה מתאימה של חלקים, החסויים מטעמי צנעת-הפרט, או שגילויים המיידי עלול לפגוע באינטרס של האגודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.