יור קיבוץ ושוכרים "חיצוניים" - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • רוי

  נשלח ע"ירוי 22:39, 10 באוגוסט 2016

  שלום רב, האם יור קיבוץ יכול במסגרת סמכותו לשלוח מכתב פינוי לשוכר חיצוני על דעת עצמו וללא התערבות או הסכמת מנהל הקהילה? האם האסיפה , בעזרת 10% חתימות חברי קיבוץ, יכולה לדחות החלטה שכזאת למרות שהמועמד לעזיבה אינו חבר קיבוץ? האם ישנן זכויות בסיס המגיעות לשוכרים חיצוניים למרות היותם שוכרים באגודה שיתופית? האם ניתן לפנות שוכר מביתו ומהקיבוץ ללא סיבה ממשית ? תודה רבה מראש,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

  מרדכי שחם, עו"ד - מנהל הפורום,מנהל הפורום

  08:50, 12 באוגוסט 2016

  שלום רב!
  שוכר של נכס-מגורים, לרבות שוכר חיצוני בקיבוץ, צריך לחפש את זכויותיו וחובותיו – בהסכם השכירות, אשר מכוחו נמסרו לו החזקה וזכות-השימוש בנכס.
  את התשובות לשאלות החשובות של משך תקופת-השכירות ושל הזכות והדרך להבאת השכירות לסיומה – מוטב לחפש כאן בתנאי השכירות, ולא במערכת הסמכויות הפנימית של בעלי-התפקידים והמוסדות באגודת-הקיבוץ; בחינה משפטית כזו מומלץ לעשות באמצעות עו"ד, אשר יברר, בין היתר, גם את הסיבות והמטרה להודעה שנתן היו"ר ( ואם המקרה נופל לתחום החריג של גחמה אישית של בעל-תפקיד, שאין לה "גיבוי" באינטרס של הקיבוץ ).
  שוכר חיצוני שאינו מצליח להסתייע בתנאי-השכירות הקיימים, עדיין יכול לחפש דרך מעשית להגיע לגורמים פנימיים בקיבוץ, אשר יסייעו לו בהארכת השכירות; אולם מישור חברתי ואישי זה, התלוי בנסיבות המקרה וביחסי המעורבים בו - איננו עניין לפורום משפטי אינטרנטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.