open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 9 בנובמבר 2017

            כשרות הצבעה בקלפי הקיבוץ ע"י אפוטרופוס

            בקיבוצי נוהל המאפשר לשאר בשר קרוב להצביע בשם חבר בקלפי . נשאלת השאלה : האם יכול בן של חברה המשמש כאפוטרופוס (אינו חבר קיבוץ) להצביע בשמה ?

            9 בנובמבר 2017
          • מנהל הפורום עו"ד מרדכי שחם, מנהל הפורום 9 בנובמבר 2017

            שלום רב!
            "חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב-1962" מאפשר מינוי אפוטרופוס לחסוי, כדי שיפעל בשמו ובמקומו בעניינים שנקבעו בצו-המינוי ולא הוגבלו על-פי החוק. מינוי האפוטרופוס הוא לפי צו של בית-המשפט המוסמך, והאפוטרופוס פועל על-פיו כמעין "ידו הארוכה" של החסוי עצמו. בהשתתפות ובהצבעה באסיפה כללית מכוח מינוי בר-תוקף, פעולת האפוטרופוס היא כפעולת החבר-החסוי, ולא כשליח על-פי שליחות הנוצרת ע"י ייפוי-כוח.
            לפני תחילת האסיפה, בה משתתף האפוטרופוס במקום החסוי – עליו למסור העתק מתאים מצו-המינוי לנציג האגודה.
            מינוי שליח ע"י חבר, לשם הצבעה באסיפה כללית של אגודה שיתופית, מוגבל על-פי הוראות סעיף 16(2) של "פקודת האגודות השיתופיות", ומומלץ שלא לסמוך על "נוהג", החורג מההיתרים המועטים שנקבעו בנושא זה בסעיף 16 עצמו, וכן ע"י מחוקק-המשנה מכוח ההסמכה שבחוק.

            9 בנובמבר 2017
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form