open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 24 במרץ 2018

            זכות הצבעה לנשים לאגודה שיתופית

            האם יש מצב שבמושב שלנו זכות הצבעה היא רק לגבר בן משק ואלימות בלבד?

            24 במרץ 2018
          • מנהל הפורום עו"ד מרדכי שחם, מנהל הפורום 25 במרץ 2018

            שלום רב!
            זכות-ההצבעה באסיפה הכללית של כל אגודה שיתופית – נתונה לחברי-האגודה; כך גם באגודה של מושב-עובדים. הזכות להתקבל לחברות באגודת-מושב מותנית בתנאים מסוימים, ולרוב – גם קיום בר-תוקף של זיקה למשק חקלאי במושב, בין על-פי זכויות רשומות בנחלה ובין על-פי מעמד מוסדר של "בן-ממשיך" או "בת-ממשיכה" במשק.
            בהקשר זה, מעמדן השווה וזכותן-לחברות של נשים הנשואות ל"בעלי משקים" במושב-עובדים, כבר הוכרו ע"י בית-המשפט העליון בשנת 1964 ( פרשת מושב "בית-חנניה"- פרידמן ), ובעקבות פסק-הדין הותקנו תקנות להסדרה ולהבהרה של הנושא. מאז 1984 מוסדר העניין בחוק, עם הוספתו של סעיף 6א ל"פקודת האגודות השיתופיות".
            אם לשואלת זיקה מתאימה למשק חקלאי במושב, והיא עונה על יתר תנאי ה"כשירות" לחברות שבתקנון-האגודה - תוכל לפנות לאגודת-המושב בבקשה להיכלל בפנקס-החברים של האגודה, וממילא גם ברשימת הזכאים להצביע באסיפותיה.

            25 במרץ 2018
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form