חבר וועד פושט רגל - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • רן

  נשלח ע"ירן 14:37, 11 באפריל 2013

  שלום רב האם חבר וועד יכול לכהן בתפקידו גם אם הוא הוכרז כפושט רגל ? פשיטת הרגל קשורה לעסקיו הפרטיים.

  השב
 • 23:56, 11 באפריל 2013

  שלום רב!
  תקנה 26 של "תקנות האגודות השיתופיות – רשויות האגודה" קובעת את אלה אשר "פסולים להיבחר לועד או להמשיך לכהן בו"; ביניהם – "מי שהוכרז כפושט רגל, כל עוד לא ניתן לו שחרור מאת בית המשפט".
  פשיטת-רגל הינה, ממילא, בהקשר לעסקים פרטיים, אך היא משפיעה גם בהקשר הציבורי-המינהלי, כהוראת הדין דלעיל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.