הדרך הטובה ביותר להתגרש ללא עירוב של בית משפט - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 07:22, 7 באוגוסט 2012

  רציתי לשאול, אם אני ובעלי מעוניינים להתגרש ולא רוצים לעבור בבית משט, מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת? האם אצל מגשר? ואם ההליך נכשל באמצע- מה הנזק שיכול לקרות לכל אחד מאיתנו?

  השב
 • 09:41, 7 באוגוסט 2012

  שלי שלום,
  שתי הדרכים העיקריות להסדיר את הפרידה ביניכם ללא הגעה לבית המשפט הן גישור או הליך דומה שנקרא גירושין בשיתוף פעולה. בשני המקרים אין בהליך עצמו כדי לגרום למי מכם נזק היות וההליך כולו ובכל שלביו נמצא בשליטה שלכם, אתם יכולים להחליט לעצור אותו מתי שתרצו וללא צורך בקבלת אישור לכך ממישהו (גם לא מבן / בת הזוג) ולא ניתן לכפות על מי מכם החלטה כלשהי במסגרת הליכים אלו. בנוסף במידה והליך כזה נכשל כל הדרכים שהיו פתוחות בפניכם ערב תחילת ההליך נותרות פתוחות ועל מה שהיה בהליך עצמו חלה סודיות ככה שלא ניתן לעשות נגד מי מכם שימוש לרעה בתכנים שעלו במסגרתו אם כתוצאה מכישלון ההליך מגיעים לבית משפט.
  עדיין יש לזכור כי בענייני גירושין אם בכל זאת צד מחליט לפנות לבית המשפט, לבית הדין הרבני ולבית המשפט לענייני משפחה ישנה סמכות מקבילה, ונהוג לחשוב כי מי שיפנה ראשון ויבחר את בית הדין בו יידון העניין יכול לזכות ביתרון מסוים. לכן לכאורה יש סיכוי שצד ינצל לרעה את המצב ויפתיע את הצד השני בפניה לבית המשפט בו הוא חושב שמצבו המשפטי עדיף. למען האמת החשש הזה קיים בכל מקרה מרגע ששאלת הגירושין נמצאת על סדר היום ולא קשור לגישור או לכל הליך הידברות אחר. את היחידה שיכולה לשפוט אם הרצון של שניכם להסדיר את העניין בחוכמה וללא נקמנות ומלחמות כן ואמיתי וכל צעד חד צדדי כזה אינו מתיישב עם רצון שכזה. מעבר לכך ניסיון העבר מראה כי רב מכריע של הזוגות שהגיעו ממקום כן לתהליך גירושין בהידברות מתוך הבנה עמוקה של היתרונות בביצוע הפרידה בדרך זו ומתוך הבנה לנזקים הנלווים ליחיד ולמשפחה במידה ובוחרים במלחמה סיימו את ההליך בהצלחה. מעבר לכך ישנן דרכים נוספות להתמודד עם סיכון של פניה מאחורי הגב לבית המשפט או בית הדין וזאת במסגרת הסכם הכניסה להליך ההידברות הנבחר שנחתם בין הצדדים בתחילתו של ההליך. תוכלי לקרוא עוד על ההליך של גירושין בשיתוף פעולה בתשובתי לדפנה . אשמח לעמוד לרשותך במידה ותרצי להרחיב בנושא מסויים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.