ויתור על סודיות רפואית - פורום חוות דעת פסיכיאטרית

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 14:58, 23 במרץ 2014

  שלום, עד לפני שנה, בעת ההרשמה ללימודי הרפואה, נדרשו המועמדים לחתום על טופס ויתור סודיות רפואית. כיום כבר לא, אך עם זאת, דורשים בתי הספר לרפואה באוניברסיטאות למלא הצהרת בריאות ובה פירוט על כל מחלה, אישפוז, ליקוי, הפרעה שאי פעם אובחנתי בה וכן לציין באילו תרופות טופלתי בעבר ובהווה, האם אי פעם אושפזתי וכו'. יש פרטים שאני לא רוצה לחשוף (לא כי אני לא מתאים להיות רופא בגללם, אלא כי אנחנו חיים בארץ קטנה ולצערי הוריי מכירים שלושה מהיושבים בועדות הקבלה האלה (שאינם רופאים)...). האם האוניברסיטאות רשאיות לבקש את התיק הרפואי שלי מקופת החולים או כל מידע רפואי אחר לגביי, למרות שלא חתמתי על טופס ויתור סודיות רפואית? תודה מראש.

  השב
 • 21:12, 27 במרץ 2014

  מדובר בדרישה לא חוקית. אינך חייב לחתום על דבר.

  תגובה
 • מנהל הפורום:פרופ' משה קוטלר

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  14:40, 30 במרץ 2014

  בהחלט לא .הכל מבוסס על גלוי נאות של המועמד ובחירה של מועמדים היכולים בעתיד למלא בהצלחה את תפקידו הרגיש והמורכב של הרופא

  תגובה

אנשים רבים נזקקים לחוות דעת פסיכיאטריות בתהליכים רפואיים ומשפטים, לדוגמא: אדם הפונה בתביעה להכרה בנכות נפשית לבטוח הלאומי רצוי שיביא עמו חו"ד פסיכיאטרית "עשויה כהלכה", במידה וחו"ד אינה בנויה וערוכה כראוי, הפונה יכול להידחות ע"י הביטוח הלאומי. אותו כלל מתייחס לתביעות להכרה בנכות עקב שרות צבאי או בתביעות נזיקין למיניהן.
הפורום יעסוק בנושא חו"ד פסיכיאטריות למיניהן וינפק לפונים תשובות באשר לטיב, למחירים מקובלים, לנקודות שיש להדגיש, תהליכי ערר וכדומה.