פרופסור לגריאטריה קבע שיש כשירות לצוואה - פורום חוות דעת פסיכיאטרית

שאלה חדשה
 • מתעניין

  נשלח ע"ימתעניין 00:08, 26 באוקטובר 2014

  לה שהמנוחה אמרה לו שהיא מעוניינת חשנות צוואה. המנוחה היתה סובלת מדיכאון והייתה אנלפביתית .כבדת שמיעה.ובנוסף לכל היא חתמה עם האצבע ולא חתימה שהיא ידעה לחתום. למרות שהידיים שלה פעילות ללא שום תלונות. פרופסור פניג של בית המשפט קבע שהפסיכוגריאטר היה צריך לבדוק האם יש דיכאון? וכמו כן לעשות תבחיני אישיות. וכן גם מיני מנטל.(הוא חזר בו לגבי המינימנטל) מכיוון שהוא שמע בעדויות שהיא הפסיקה להתמצאות בכסף ושהיא לא הייתה עורכת קניות.מדוע הוא לא חזר בו מלתת כשרות והוא קובע שהיא קשירה? הוא אמר שחייבים לבד האם הדיכאון שיש לה משפיע בהחלטה של שינוי הצוואה . ובנוסף לכל יש הוכחה שהפסיכוגריאטר מקורב לבעל הדין שהזמין אותם. הפרופסור אמר שהוא מעביר לקולגות בדיקות כי לטענתו. היכרות מוקדמת גורמת לחשש לניגוד עיניינים והטיה.

  השב
 • מנהל הפורום:פרופ' משה קוטלר

  פרופסור משה קוטלר,מנהל הפורום

  08:14, 26 באוקטובר 2014

  הייתי שמח לסייע לך אך לדאבוני מתאור המקרה על ידך לא ניתן להבין את הסוגיה.מומלץ שתתיעץ עם עוד הבק'א בתחום ותציג בפניו את כל פרטי הארוע

  תגובה

אנשים רבים נזקקים לחוות דעת פסיכיאטריות בתהליכים רפואיים ומשפטים, לדוגמא: אדם הפונה בתביעה להכרה בנכות נפשית לבטוח הלאומי רצוי שיביא עמו חו"ד פסיכיאטרית "עשויה כהלכה", במידה וחו"ד אינה בנויה וערוכה כראוי, הפונה יכול להידחות ע"י הביטוח הלאומי. אותו כלל מתייחס לתביעות להכרה בנכות עקב שרות צבאי או בתביעות נזיקין למיניהן.
הפורום יעסוק בנושא חו"ד פסיכיאטריות למיניהן וינפק לפונים תשובות באשר לטיב, למחירים מקובלים, לנקודות שיש להדגיש, תהליכי ערר וכדומה.