ערעור חוות דעת פסיכיאטר קהילתי - פורום חוות דעת פסיכיאטרית

שאלה חדשה
 • דור

  נשלח ע"ידור 14:32, 24 בדצמבר 2014

  שלום. פסיכיאטר בשירות הקהילתי לבריאות הנפש אבחן אותי כבעל הפרעת אישיות סומאטית.למרות הצגת מסמכים רפואיים המעידים על בעיות פיזיות מעידות על כאב. בעיות פיזיות אלו לא קיבלו ביטוי בסיכום הרפואי. מחלה אחרת בשם פיברומיאלגיה קיבלה התייחסות מפורטת. אך מעטים הרופאים המחשיבים את הפיברומיאלגיה למחלה אמיתית.המחלות התגלו לאחרונה.למרות שאני סובלת מהן שנים רבות אך לא ביקרתי אצל רופאים למעט התקררות עד לפני כשנה. בשנה האחרונה הגעתי לרופאים ורק השנה אובחנו המחלות.לפני כן לא התייחסו כלל רופאי המשפחה לתלונותי עד שאובחנתי באופן פרטי. הראיתי את כל תוצאות האבחונים לפסיכיאטר הקהילתי כולל אבחון מפסיכיאטר אחר שקבע דיכאון. אינני מסכימה עם אבחנת הפסיכיאטר הקהילתי על הפרעת סומטיזציה.כיצד אוכל להסיר את קביעתו ולערער עליה. כאביי לא מומצאים. ישנם מחלות העומדות בפני כך והסיבה לפניה לרופאים בשנה האחרונה היא אבחון ראשוני ומתן טיפול.אינני נוהגת לטייל בין הרופאים כתחביב או כדי למצו יחס אמפתי לתלונותיי או לרמות את המערכת.

  השב
 • מנהל הפורום:פרופ' משה קוטלר

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  08:09, 25 בדצמבר 2014

  האבחנה בין דכאון עם בטויים גופניים דהיינו סומטיזציה לבין פיברומילגיה הינה קשה ולעיתים יש חפיפה בין התסמונות.החשוב הוא למצוא טפול יעיל שיקל על כאבייך.אגב ב 2 התסמונות נהוג לטפל בנוגדי דיכאון.

  תגובה

אנשים רבים נזקקים לחוות דעת פסיכיאטריות בתהליכים רפואיים ומשפטים, לדוגמא: אדם הפונה בתביעה להכרה בנכות נפשית לבטוח הלאומי רצוי שיביא עמו חו"ד פסיכיאטרית "עשויה כהלכה", במידה וחו"ד אינה בנויה וערוכה כראוי, הפונה יכול להידחות ע"י הביטוח הלאומי. אותו כלל מתייחס לתביעות להכרה בנכות עקב שרות צבאי או בתביעות נזיקין למיניהן.
הפורום יעסוק בנושא חו"ד פסיכיאטריות למיניהן וינפק לפונים תשובות באשר לטיב, למחירים מקובלים, לנקודות שיש להדגיש, תהליכי ערר וכדומה.