ביטול אבחנה בעייתית - פורום חוות דעת פסיכיאטרית

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 22:27, 29 במרץ 2015

  שלום, לפני כשנתיים גיליתי שאני פוסטראומטי. בעקבות פגיעה בילדות. כל השנים חשבו שזה סכיזופרניה . למרות שחוויתי סימפטומים ברורים של פוסט טראומה ברחתי מזה וההתנהגות שלי הדגימה משהו אחר, מחלת נפש (שבפועל לא קיימת אצלי.) בהתחלה קיבלתי ריטלין שגרם לתופעת לוואי חמורה : פסיכוזה אחר כך התנהגתי לאורך זמן מוזר . למרות שהייתי מודע לחלוטין . פשוט ניסיתי לברוח... והיה לי קשה עד בלתי אפשרי לדבר על הטראומה. ההתנהגות שלי לאורך השנים הייתה מונעת מהתכנים שעלו לי שוב ושוב , הזיכרונות מהאירועים האמיתיים שקרו לי. תמיד נטיתי להיות יצירתי.. וזה דפק אותי בגלל שכבר לא האמינו לי שאני פשוט "משחק" מישהו אחר. כדי לברוח. בגלל שלא הייתי ברור הדביקו עליי אבחנה שחיבלה בי קשות לא אפשרה לי לסלול את דרכי את האמת. אל המחסום האמיתי.. כיום, אני מרגיש הטבה בעקבות טיפול ברווחה. עם עו"ס גברים מומחה לתחום . אך הבנתי שאם יידעו שאובחנתי בסכיזופרניה. אסולק משם. זה נכון?

  השב
 • מנהל הפורום:פרופ' משה קוטלר

  פרופ מ.קוטלר,מנהל הפורום

  08:32, 5 באפריל 2015

  שתף את המטפל הנוכחי בלבטיך.אני מאמין שיוכל להבינך ולחבר את המצבים מהעבר וההווה

  תגובה
 • 08:44, 5 באפריל 2015

  השאלה היותר חשובה: האם ניתן לשנות אבחנה פסיכיאטרית על ידי ניהול משפט מול הרשות?

  תגובה
 • 02:19, 19 בפברואר 2017

  שלום. אינני מבין את תשובתך. האם ניתן להסיר אבחנה שהיא פוגענית ולא רלונטית? כיום כאשר אני מקבל טיפול במרכז כללי שמטפל בנפגעי טראומה. ללא מחלה. זה הכי עוזר לי. אז למה מתעללים בי. על ידי רישום אבחנה שגוייה??

  תגובה

אנשים רבים נזקקים לחוות דעת פסיכיאטריות בתהליכים רפואיים ומשפטים, לדוגמא: אדם הפונה בתביעה להכרה בנכות נפשית לבטוח הלאומי רצוי שיביא עמו חו"ד פסיכיאטרית "עשויה כהלכה", במידה וחו"ד אינה בנויה וערוכה כראוי, הפונה יכול להידחות ע"י הביטוח הלאומי. אותו כלל מתייחס לתביעות להכרה בנכות עקב שרות צבאי או בתביעות נזיקין למיניהן.
הפורום יעסוק בנושא חו"ד פסיכיאטריות למיניהן וינפק לפונים תשובות באשר לטיב, למחירים מקובלים, לנקודות שיש להדגיש, תהליכי ערר וכדומה.