רקע פסיכיאטרי - פורום חוות דעת פסיכיאטרית

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 20:37, 20 ביוני 2015

  פרופ' קוטלר שלום, עברתי תאונת דרכים בעקבותיה חוויתי ועודני חווה דיכאון. עקב כך קיבלתי טיפול תרופתי בכדורים שמשמשים גם לבעיה פסיכיאטרית וגם לבעיה הפיזית בה לקיתי. בעיקרון למרות הטיפול הפסיכיאטרי לא הייתי בטיפול פסיכיאטרי. עו"ד המטפל בתיק של תאונת הדרכים פנה לבית המשפט בבקשה למינוי מומחה פסיכיאטרי לקביעת נכות צמיתה וכעת עלי להתחיל לטפל אצל פסיכיאטר כדי שיעריך את מצבי. השאלה שלי: האם העובדה שאני בטיפול פסיכיאטרי ותקבע לי נכות פסיכיאטרית על ידי מומחה בית משפט (ההליך עם חיסיון על הפרטים שלי) יכולה לפגוע בי בעתיד ואם כן באיזה אופן? אציין כי מדובר בדיכאון ובעית הסתגלות על רקע הנכות הגופנית. 1.האם זה יכול למנוע ממני לקבלה לתפקידים מסויימים/ממשלתיים למשל? 2.האם זה יכול לפגוע בי אם בעתיד ארצה לאמץ ילד או אם אתגרש ואצטרך לקבל משמורת על ילדיי? 3. בקבלת רישיון לנשק או חידוש רישיון נהיגה? האם יש עוד אספקטיים בהם רקע פסיכיאטרי יכול לפגוע בי? תודה רבה, חן

  השב
 • מנהל הפורום:פרופ' משה קוטלר

  פרופ מ.קוטלר,מנהל הפורום

  09:00, 21 ביוני 2015

  את סובלת מתגובה נפשית שכיחה לטראומה ופציעה גופנית.אין בכך כל סיבה לבושה או חשש ממה שציינת .ראוי שתקבלי את הטפול ובגינו בטח תחושי יותר טוב יותר.

  תגובה

אנשים רבים נזקקים לחוות דעת פסיכיאטריות בתהליכים רפואיים ומשפטים, לדוגמא: אדם הפונה בתביעה להכרה בנכות נפשית לבטוח הלאומי רצוי שיביא עמו חו"ד פסיכיאטרית "עשויה כהלכה", במידה וחו"ד אינה בנויה וערוכה כראוי, הפונה יכול להידחות ע"י הביטוח הלאומי. אותו כלל מתייחס לתביעות להכרה בנכות עקב שרות צבאי או בתביעות נזיקין למיניהן.
הפורום יעסוק בנושא חו"ד פסיכיאטריות למיניהן וינפק לפונים תשובות באשר לטיב, למחירים מקובלים, לנקודות שיש להדגיש, תהליכי ערר וכדומה.