אבחנה פסיכיאטרית משרד הביטחון - פורום חוות דעת פסיכיאטרית

שאלה חדשה
 • מאור

  נשלח ע"ימאור 15:18, 2 ביולי 2015

  שלום פרופ' קוטלר תבעתי את משרד הביטחון ובחוות דעת של פסיכיאטר נרשם שמדובר ב"תהליך סכיזו-אפקטיבי" אני יודע מה זה מחלה סכיזואפקטיבית אבל מה הכוונה כשאומרים "תהליך סכיזו-אפקטיבי"? לא הבנתי את ההבדל ואני מבין שיש הבדל.. האם הכוונה לדרדור מתמיד או משהו במצב של אדם שהוא לא לגמרי סכיזואפקטיבי אבל הרושם שהוא בדרך לשם? אודה לך מאוד אם תוכל להסביר לי את האבחנה תודה

  השב
 • מנהל הפורום:פרופ' משה קוטלר

  פרופ מ.קוטלר,מנהל הפורום

  08:32, 14 ביולי 2015

  המילה תהליך מחלה או הפרעה הינם זהות ומתארים את העובדה שמדובר בפסיכופתולוגיה המתמשכת בהתאם למהלכה הטבעי.

  תגובה
 • 22:34, 15 ביולי 2015

  פרופ' קוטלר תודה רבה על תשובתך.
  בחוות הדעת בעצם קבעו שהתהליך התחיל עוד לפני ששירתתי בצבא עוד כשהייתי נער צעיר בבית ספר יסודי והיו לכך סימנים ברורים כשהייתי בטיפול פסיכולוגי.
  האם הגיוני שתהליך ספיסואפקטיבי כלומר במהלכה הטבעי של המחלה הזו יחול שיפור במהלך 3 השנים בהם שיררתי בצבא ואני אהיה קצין מצטיין ואז אחרי הצבא שוב ימשיך הדרדור? האם זה הגיוני במחלה ספיזואפקטיבית?? הטענה שלי שבגלל אירוע שעברתי לקראת סוף השירות בצבא אני סובל מהבעיה הפסיכיאטרית ממנה אני סובל.
  האם לדעתך כדאי לנסות חוות דעת פסיכיאטרית שתקבע שזה לא הגיוני מה שהם טוענים כי תהליך סכיזו-אפקטיבי זה לא משהו שפתאום יכול להיות "בהקפאה" למשך השנים בהם שירתתי והכל היה תקין לחלוטין
  מה דעתך תודה

  תגובה

אנשים רבים נזקקים לחוות דעת פסיכיאטריות בתהליכים רפואיים ומשפטים, לדוגמא: אדם הפונה בתביעה להכרה בנכות נפשית לבטוח הלאומי רצוי שיביא עמו חו"ד פסיכיאטרית "עשויה כהלכה", במידה וחו"ד אינה בנויה וערוכה כראוי, הפונה יכול להידחות ע"י הביטוח הלאומי. אותו כלל מתייחס לתביעות להכרה בנכות עקב שרות צבאי או בתביעות נזיקין למיניהן.
הפורום יעסוק בנושא חו"ד פסיכיאטריות למיניהן וינפק לפונים תשובות באשר לטיב, למחירים מקובלים, לנקודות שיש להדגיש, תהליכי ערר וכדומה.