אזרחות לבן של ילידי גרמניה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 12:22, 22 באוקטובר 2012

  שני הורי נולדו בגרמניה ועזבו בשנת 1933. יש לי צילומי תעודות לידה של אימי וצילום "תעודת מסע" של אבי ואולי גם תעודת לידה.וכן מה שנראה כתעודת לידה של סבי מצד אימי.בתעודות של אבירשומים השמות הגרמנים ובתעודת הלידה הישראלית השמות העבריים.האם יש דרך לפטור סוגיה זאת בהליך בקשה לאזרחות גרמית?(אגב שמה של אימי היה זהה ברמניה ובארץ). תודה

  השב
 • 12:43, 22 באוקטובר 2012

  השאלה אינה התאמת השמות בתעודות. השאלה היא, האם אביך היה אזרח גרמני, או, במקרה ונולדת לאחר אפריל 1953, האם אימך היתה אזרחית גרמניה.

  מקום לידה אינו מלמד על אזרחות.

  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.