אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 11:49, 29 באוגוסט 2013

  שלום רב, סבי נולד בגרמניה וברח בתחילת השואה לארץ.הוא נפטר כבר לפני 35 שנה. בנו שהוא אבי, נולד בארץ והוא בן 74 ואין לו אזרחות גרמנית. האם אני אוכל להוציא אזרחות גרמנית לי ולשני ילדי הקטנים? האם אבי גם צריך להוצא אזרחות כדי שגם אני אקבל? או שאין צורך? מה העלויות של הפרוצדורה? תודה

  השב
 • 12:27, 29 באוגוסט 2013

  מקום לידה אינו מלמד על אזרחות גרמנית ולא מקנה אזרחות גרמנית. לפרטים נוספים, אני מפנה לאתר שלי. הדרך הפשוטה ביותר, היא שתיצרי עימי קשר טלפוני. אתשאל אותך כדי לבחון את סיכוייך.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.