קבלת אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • רמי לם

  נשלח ע"ירמי לם 15:58, 1 בספטמבר 2013

  יש לי שני בנים. הצעיר,יליד 19.6.1976 קיבל אזרחות גרמנית מכיון שאשתי,אימו,גרמניה. הגדול,יליד 26.10.1971 לא קיבל אזרחות גרמנית מכיון (לפי הבנתי את הדברים) שביום היוולדו היה חוק גרמני תקף הקובע שהאזרחות הגרמנית נקבעת על פי האבא ולא על פי האמא. אני,האבא אינני בעל אזרחות גרמנית. נוצר מצב לא נוח ולא נעים כאשר לבן אחד יש ולשני (המבוגר יותר)אין והדבר מפריע לבן המבוגר. ידוע לי גם שהיתה תקופה של כשנתיים בהן אפשר היה להגיש בקשה מיוחדת לקבלת האזרחות הגרמנית למרות שנולד רק לאמא גרמניה. באותה תקופה חיינו,אנחנו ההורים ושני ילדינו, מספר שניםרב בחו"ל ולא היינו מודעים לאפשרות זו. אודה לחוות דעתך, האם נראית לך אפשרות להגיש מחדש בקשה לאזרחות גרמנית עבור הבן המבוגר. בכבוד רב ובתודה, רמי לם

  השב
 • 16:20, 1 בספטמבר 2013

  רמי שלום,
  מדבריך אני מסיק, כי כאשר הבן המבוגר נולד, אימו כבר החזיקה באזרחות גרמנית. אם אכן זה המצב, סיכויי הבן המבוגר קלושים. אם הבן המבוגר נולד ורק אז קיבלה אימו אזרחות גרמנית עבורה, יש סיכוי טוב שהוא יקבל דרכון גרמני. לפרטים נוספים אני מפנה לאתר האינטרנט שלנו.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.