איך מקבלים אזרחות גרמנית או דרכון גרמני ? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • רוחמה

  נשלח ע"ירוחמה 16:07, 29 באוקטובר 2012

  מה צריך בכדי לקבל אזרחות גרמנית או דרכון גרמני. אני נולדתי בארץ, כמו כן גם הוריי ילדי הארץ. ישנה דרך חוקית להשיג אני רוצה לעבור למינכן והקים עסק שם?

  השב
 • 11:54, 4 בנובמבר 2012

  שלום,
  אם אין לך שורשים מגרמניה, הדרך לקבלת דרכון גרמני אינה פשוטה וסיכוייך לא גבוהים. עלייך יהיה לגלות זיקה לגרמניה. גם אם תתקבל בקשתך, תדרשי לוותר על האזרחות הישראלית.
  יחד עם זאת, אני מבין שמטרתך לפתוח עסק בגרמניה. ייתכן שתקבלי אישור לפתוח עסק, תלוי כמובן במספר המועסקים ובהיקף השקעתך.
  ד"ר יובל חן ,עו"ד


  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.