דרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • הדס

  נשלח ע"יהדס 11:17, 19 בספטמבר 2013

  שלום, סבא שלי (אבא של אבא שלי) הוא אזרח גרמניה ואח של אבא שלי והילדים שלו כבר זכאים לדרכון הגרמני. אני מעוניינת לקבל אזרחות גרמנית לה אני יודעת שאני זכאית (כי שאר המשפחה עשתה זאת) אך אבא שלי איננו מעוניין באזרחות לעצמו. האם אני יכולה לקבל אזרחות מתוקף הזכאות של סבא שלי, מבלי שאבא שלי יצטרך להוציא אזרחות בעצמו? או שזה חייב להיות דרכו? תודה רבה!

  השב
 • 08:42, 22 בספטמבר 2013

  ניתן "לדלג" עליו כך שהוא לא יגיש בקשה לקבל אזרחות גרמנית. מניסיון של 2,000 בקשות לערך שטיפלנו עד עתה לקבלת דרכון גרמני, הסוגיה שתיארת מוכרת לי היטב.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.