אב יליד גרמניה (לא אזרח) - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 21:14, 8 בנובמבר 2013

  שלום, אבי נולד בגרמניה בשנת 1928, אך הוריו לא היו אזרחים גרמניים (היו אזרחי רוסיה). לאחר עליית הנאצים, גורשה משפחתו של אבי מגרמניה, מכיוון שהיו יהודים ולא היו אזרחים גרמניים. בשנות השישים, אבי התגורר בגרמניה, עבד בה אך למרות שהוצע לו אז, לא פעל להוצאת אזרחות גרמנית. כיום הוא מתגורר בארץ, ומקבל פנסיה מגרמניה, כמי שעבד שם. האם יש לי סיכוי לקבל אזרחות גרמנית על סמך נותנים אלו? נולדתי בשנת 1974. תודה.

  השב
 • 10:31, 10 בנובמבר 2013

  לדאבוני, סיכוייך בנסיבות שתיארת קלושים מאד לקבל דרכון גרמני.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.