אבי היגר לגרמניה וקיבל אזרחות - האם אני זכאי גם? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ליעוז

  נשלח ע"יליעוז 18:00, 9 בנובמבר 2013

  שלום רב, אני מנסה להבין מה החוק כיום כלפי בני מהגרים שקיבלו אזרחות וחיים בגרמניה. אבי, ישראלי יליד הארץ במקור, חיי בגרמניה כבר 18 שנים ובעל אזרחות. אני אזרח ישראל, יליד הארץ, כיום בן 27, בעל דרכון ישראלי. האם מתוקף כך שהוא אבי הביולוגי אני זכאי לאזרחות גרמנית גם כן? מודה מראש על התשובה, ליעוז.

  השב
 • 10:37, 10 בנובמבר 2013

  מקום הלידה אינו רלוונטי. אם אביך קיבל אזרחות גרמנית לפני שנולדת, או אם הוא קיבל אזרחות גרמנית בגלל שאחד מהוריו היה מגרמניה, יש לך סיכוי סביר לקבל דרכון גרמני. לפרטים נוספים אני מפנה לאתר שלנו.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.