"אישור אזרחות כפולה" Beibehaltungsgenehmigung - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • גלילאו

  נשלח ע"יגלילאו 19:02, 9 בנובמבר 2013

  משנת 2001 אני חי בארה"ב. (לצורך לימודים ועבודה). חשוב לציין כי לפני נסיעתי דאז התחלתי את הליך ה"תאזרחות" לאבי ,שקיבל אזרחות גרמנית בשנת 2002 על סמך שסבי היה אזרח גרמניה שאזרחותו נשללה ממנו ע"י הנאצים (ניצול שואה). התהליך לקח ממש המון שנים (משנת -2002 1998). אני קיבלתי את האזרחות הגרמנית כאשר אני בארה"ב באותה השנה. ברשותי תושבות אמריקאית מאז 2008, אך לא אזרחות. מה שניקרא גרין קארד. אשר מותר ללא חשש שלילת אזרחות. (*הנושא עבר בדיקה). ידוע לי על כך שישנה דרך לבקש בקשה לאזרחות אמריקאית ללא שלילת אזרחותי הגרמנית ע"י מה שנקרא "אישור אזרחות כפולה". אך מה הסיכוי שהוא יאושר? אם אנני דובר גרמנית ברמה גבוהה או אנני יכול להוכיח שיש לי זיקה לגרמניה מעבר לשורשי? אודה אם תוכל לעזור.

  השב
 • 21:00, 9 בנובמבר 2013

  תשאר עם גרין קארד ואל תחפש צרות! ועם האזרחות הגרמנית!

  תגובה
 • 10:42, 10 בנובמבר 2013

  ככל שהבנתי, שאלתך היא במסגרת אזרחות אמריקאית. תחום שאינני עוסק בו. בנסיבות שתיארת לי, סיכוייך טובים לקבל דרכון גרמני, גם אם אינך דובר את השפה הגרמנית ואין לך קשר לגרמניה. מאחר וטיפלנו בהצלחה עד עתה ב 2,000 בקשות לקבלת דרכון גרמני של יהודים מרחבי העולם, תוכל לדעתי לקבל את הדרכון הגרמני בשגרירות הגרמנית הקרובה לאזור מגוריך.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.