אזרחות גרמנית לילדים - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • עודד

  נשלח ע"יעודד 13:31, 7 בנובמבר 2012

  שלום, אני יליד הארץ. ברשותי אזרחות גרמנית שהוצאה לי כשייתי ילד על סמך סב. שירתתי בקבע לכן לפי הבנתי לא אוכל להוציא דרכון. לא הוצאתי דרכון גרמני מעולם. האם ילדי יוכלו להוציא אזרחות גרמנית? האם כשאפנה לשגרירות בבקשה להוציא אזרחות לילדי - יבדקו את שירותי הצבאי? תודה

  השב
 • 16:00, 7 בנובמבר 2012

  עקרונית, שירות הקבע שלך הביא לשלילת האזרחות הגרמנית שקיבלת. אם תבקש דרכון גרמני, הם יבקשו ממך להמציא להם אישור צה"ל על שירותך הצבאי. אם ילדיך נולדו לפני שירות הקבע, סיכוי טוב שיקבלו דרכון גרמני. אם הם נולדו במהלך או אחרי הקבע, עקרונית, נשללה גם זכותם לאזרחות גרמנית.

  אבל: אני מציע להגיש בקשה לקבלה מחדש של האזרחות הגרמנית. בהליך זה יש לרשויות בגרמניה שיקול דעת אם להיעתר. אם הבקשה תשכנע את הגרמניים, יש סיכוי טוב שגם ילדיך יקבלו.

  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.