סיכויים לדרכון דרך הסבתא - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • סיון

  נשלח ע"יסיון 16:45, 20 בנובמבר 2013

  שלום רב,סבתי מצד אימי הייתה אזרחית גרמניה שברחה עם משפחתה לרומניה ואחכ לבולגריה טרם עלייתה לארץ. אימי היא היא ילידת 45 וממה שקראתי ברשת אינה זכאית לאזרחות מכיוון שעד 1953 רק האב היה מעביר את האזרחות. העניין הוא שקראתי גם שיכולים לקבל אזרחות דרך הסבתא, גם אם האמא נולדה לפני 53 בגין בריחה מהנאצים, סעיף 116 לחוקה הגרמנית ( אינני זוכרת במדוייק) האם יש בכך ממש? הרבה תודה מראש.

  השב
 • 17:12, 25 בנובמבר 2013

  לו אמך הייתה נולדת אחרי אפריל 1953, היו הגרמניים חייבים להעניק לך דרכון גרמני. במקרה כמו שלך, יש לגרמניה שיקול דעת אם להעניק לך דרכון גרמני. אינני אומר שאין סיכוי, אלא שיש לשכנע את הגרמניים מדוע להעניק לך דרכון גרמני. לפרטים נוספים, את מופנית לאתר האינטרנט שלנו או את רשאית ליצור קשר ישיר.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.