אזרחות גרמנית ליליד ברלין ב1928 - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ענבל

  נשלח ע"יענבל 15:30, 5 בדצמבר 2013

  שלום רב, סבי הוא יליד ברלין בשנת 1928, להורים פולנים. בגיל 5 הם ברחו לבלגיה בגלל עלית הנאצים לשלטון. כיום עיריית ברלין מכירה בו כניצול שואה יליד ברלין, עם כל הפיצויים הנלווים לכך. האם יש סיכוי שסבי יוכל לקבל אזרחות גרמנית? בתודה, ענבל אופן

  השב
 • 10:46, 8 בדצמבר 2013

  סבך אולי יקבל דרכון גרמני, אולם הסיכוי של ילדיו ושל נכדיו לקבל דרכון גרמני קלוש מאד. לפרטים נוספים, אני מפנה אותך לאתר האינטרנט שלי.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.