שירות בקבע - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אירית

  נשלח ע"יאירית 16:02, 18 בדצמבר 2013

  אנחנו שוקלים להתחיל בתהליך השגת דרכון גרמני והסיכויים טובים. בני אמור להתגייס בעוד חודשיים למסלול של קצונה ויחתום שנה קבע. בהנחה והחתימה שלו להתחייבות לשירות תהיה לפני הפקת הדרכון, אך בפועל תתבצע אחרי - האם תהיה בעיה? האם יש לו אפשרות לדחות את הבקשה לקבל דרכון גרמני במספר שנים למקרה שיחליט לחתום קבע ? תודה,

  השב
 • 11:39, 19 בדצמבר 2013

  נכון לעתה, לא צריכה להיות לו כל בעיה בשירות הקבע. מאחר והדרכון הוא פועל יוצא של אזרחות, הוא יכול בכל עת לאחר קבלת תעודת ההתאזרחות הגרמנית, להגיש בקשה לדרכון גרמני.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.