זכאות אזרחות גרמנית דרך סבא - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 17:44, 9 בינואר 2014

  שלום רב! אני מעוניין לדעת לפני שאני מתחיל בתהליך אם יש טעם בכלל. סבא שלי מצד אימי ז"ל, נולד בגרמניה ועזב לפני המלחמה לדרום אפריקה- שם אימי נולדה ז"ל. יש לי שלל מסמכים שמוכיחים את היותו אזרח גרמני מן המניין (פספורט גרמני שלו וכד'). האם אני זכאי כנכדו לאזרחות גרמנית? למרות שלאימי לא הייתה אזרחות גרמנית אלא דרום אפריקאית? אשמח לתשובה. רוב תודות רון

  השב
 • 10:35, 12 בינואר 2014

  שלום רון, אם סבא שלך או אמך, קיבלו אזרחות זרה לפני נובמבר 1941, סיכוייך לקבל דרכון גרמני קלושים. אם סבך, אשר לדבריך היה אזרח גרמני, קיבל את אזרחותו הזרה אחרי נובמבר 1941, סיכוייך טובים לקבל דרכון גרמני.
  לפרטים או הסברים נוספים, תוכל לפנות אלינו דרך אתר האינטרנט שלנו.
  www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.